close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
کسب درآمد اینترنتی
تبلیغات پاپ آپ
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

بازدید : 20
يکشنبه 24 شهريور 1398 زمان : 10:24


در دعوا پباده سازی رابط کاربری، طراحان با ذوق وسلیقه استانداردهای لازم برای پیاده سازی یک طرح قابل فهم و شعور و در عین اکنون جالب را در لحاظ میگیرند. در‌این در بین برای ساخت سایت مستلزم ابزارهایی هستیم که‌این مراحل را برایمان تسهیل نمایند. در‌این نوشته‌ی علمی قصد داریم ۱۴ ابزار پباده سازی UI و UX یا این که پباده سازی رابط کاربری و تجربه کاربری را معرفی کنیم.

طراحی سایت در مشهد


۱.اسکچ
پباده سازی UI و UX - اسکچ

اسکچ (sketch) به‌تیتر یک ابزار پباده سازی تجربه کاربری و رابط کاربری برای اکثر طراحان اینترنت جایگزین فتوشاپ شده‌است. ما با آنچه که تماما مبرهن می‌باشد دعوا را استارت میکنیم. آری ما در جریانیم که تمامی از ابزار پباده سازی UI وکتور کدینگ بوهمین اسکچ چیزهایی شنیده اید البته به‌لحاظ می رسد که طراحان اینترنت متعددی هنوز برای پباده سازی UX و UI از فتوشاپ استعمال میکنند و به آن اعتماد دارا‌هستند ( و این علی‌رغم تکثیر ورژن ادوب XD میباشد که یک ابزار مثال‌سازی و فریم‌مانند میباشد، یکی‌از پلاگین‌های جدیدتری از Creative Cloud )

روری بری مدیریت سوپرب در سال 2017 قصد به به کار گیری از اسکچ گرفت و در حال حاضر به‌شدت آن را پیشنهاد می نماید. به گفته وی ” اینجانب دهه به‌تیتر کاربری بودم که از فتوشاپ استعمال میکردم و لذا تغییر تحول و یادگیری یک چیز نو برایم بسیار دشوار بود البته پس از اولی روز به کار گیری از اسکچ دیگر دوست نداشتم از فتوشاپ به کار گیری کنم و به طور کامل همگی چیز وارونه شد”.

وی عوارض متعددی را در این باره تیتر مینماید: “در مقایسه با فتوشاپ تمام اسنادی که دارید و می بایست روی آن ها باز نگری انجام دهید خیلی شل‌خیس تر و تمیز می گردند. اسکچ اوراق کوچکی دارااست، درحالیکه فتوشاپ دارنده سندها با حجم زیاد می باشد. در اسکچ به جهت ساختار اپِ بردار سیرتکامل‌ای که داراست اندازه فولدر‌ها در مقایسه با فتوشاپ کوچکترند”

مقاله‌ها دارای ربط : اینفوگرافیک یا این که اینفوگرافی چه است؛ ۱۲ جور رایج و ۶ مرحله ساخت آن

۲.ادوب XD
پباده سازی UI و UX - ادوب XD

adobe XD یک ابزار ساخت وب سایت میباشد که حریف اسکچ می‌باشد دارنده رابطی پر‌نور میباشد که به شما این قابلیت و امکان را میدهد که به‌آسانی بتوانید معنا و یا این که مثال‌ای را پیاده‌سازی فرمائید. ابزار پباده سازی برداری (وکتور) و کادر‌سیرتکامل ادوب، ادوب XD، همیشه در اکنون بهتر شدن هست. در سال پیش ادوب MAX را معرفی کردند که مشتمل بر مثال نخستین صوتی می باشد. XD دربرگیرنده ابزارهای نگارگری می باشد که‌این ابزارها به شما قابلیت تمجید تعاملات غیر‌ استاتیک و پیش‌اکران‌های موبایلی و دسکتاپی را می دهد و ابزارهای به اشتراک‌گذاری نیز به‌مراد برخورد درمورد پباده سازی آیتم به کارگیری قرار میگیرند. این ابزار به شما قابلیت تعیین یک سایز هنری برای یک دستگاه مختص برای استارت پروژه را میدهد و شما می توانید یک ابزار UI دارای اسم و رسم مانند گوگل متریال صفحه آرایی را ایمپورت فرمایید.

اندری رابو رئیس پباده سازی در استودیوی رابو در بارسلونا فی مابین طرفدارانش سخنرانی کرد و اذعان داشت: ” این ابزار برای ماکت‌های فوری بسیار عالی می باشد و یک رابط بسیار پر‌نور داراست که عکس‌های متعددی در آن بارگذاری میگردند و برای مود بوردها بسیار عالی می باشد. مثال‌سازی نیز در آن بسیار موثر می‌باشد تا به کد خدا رجوع و برگشت‌ها نشان داده شود که آنان چه عملکردی دارا هستند، به‌خصوص زمانیکه شما فورا محتوای آنلاین را فشار می‌دهید. همینطور اینجانب دلداده این خصوصیت هستم که میتوانم چیزهایی را از سایر اپ‌های آدوب نسخه برداری و پیست کنم.

۳.فیگما
پباده سازی UI و UX - فیگما

فیگما (Figma) به شما قابلیت پباده سازی، مثال‌سازی و عده‌آوری برخورد از سایر طراحان را میدهد.

فیگما یک ابزار پباده سازی رابط هست که سبب می گردد یک سری طراح باهم همیاری نمایند. این ابزار در بروزر، در ویندوز، مک و لینوکس قابل دسترسی‌اند و ورژن‌های بدون‌پول و مبلغی آن نیز بسته به دسته به کار گیری شما در دسترس می باشند.

در اینجا یک‌سری خصوصیت خارقالعاده از آن آورده شده‌است:

به گفته طراح فرانت‌اند ما به‌اسم بنجامین رید، “فیگما دارنده یک USP شبیه با اسکچ می باشد به‌استثنای اینکه یک پلت‌فرم چندبستره می‌باشد. زمانیکه اینجانب از آن برای تولید چندین آیکون برای نوشته‌علمی‌ای در اینترنت‌سایتم به کار گیری کردم متوجه شدم که گردش کاری آن بسیار خوب می‌باشد. یادگیری آن برای اینجانب دوران متعددی نزاع و ابعاد نیز قابلیت و امکان همیاری را به خودش بیشتر کرد: لذا شما میتوانید تصاویری را با دیگرافراد درین اپ به اشترک بگذارید، اینجانب تلاش کردم که از لینوکس برای کارم به کار گیری کنم و گهگاه نیز از ویندوز به کارگیری می‌کردیم ولی فیگما برای اینجانب احساس دیگری به وجود آورده. در مقابل ابزارهای متعددی در دیگر پلت‌فرم‌ها بودند که نادر و کاستی داشتند.

۴.طراح افینیتی
پباده سازی UI و UX - طراح افینیتی

طراح افینیتی (Affinity tools) در آیپاد و دسکتاپ عملکردی توانمند دارااست.

به گفته دن وادواردز طراح کالا، “طراح افینیتی سریف از دید بعضا‌ها در واقع آدم کش فتوشاپ هست، استدلال آن نیز بدیهی و مبرهن می‌باشد. او‌لین تاثیراتی که گرفتم برای این بود که‌این اپ به شدت پباده سازی خیر و خوبی دارااست و به لحاظ برای این درست شده که یک ابزار پباده سازی گرافیکی و اینترنت باشد. این ابزار یکسری خصوصیت داراست که اینجانب خیلی از آ‌ن‌ها لذت بردم، از گزاره اینکه قابل تهیه می‌باشد و لایه‌های آن نیز غیرمخرب هست. به این مضمون‌ که شما می توانید تصاویر با بردارهایی را فارغ از اینکه به آنها آسیبی برسانید تهیه و تنظیم فرمائید. زوم یک میلیون برابری آن نیز یک خصوصیت فوق‌العاده هست؛ این خصوصیت وقتی به فعالیت می آید که با یک وکتور آرت (Vector art) در هم اکنون فعالیت باشید چراکه می توانید به طور کامل به آن نزدیک گردید. خصوصیت‌های آندو و تاریخچه نیز بسیار به درد بخورند: افینیتی به شما این قابلیت را میدهد که 8000 گام به عقب برگردید!”

۵.فلیر
پباده سازی UI و UX - فلیر

فلیر ( Flare ) یک ابزار نو برای پباده سازی و انیمه‌سازی وکتور آرت هست.

فلیر یک ابزار مبنی بر بروزر می‌باشد که دو بعدی میباشد و به شما در پباده سازی و انیمه‌سازی وکتور آرت امداد می کند. انگیزه این ابزار روی طراحان اینترنت و طراحان بازی نهاده شده‌است، این ابزار به شما قابلیت فعالیت بی واسطه را می دهد و بودجه‌هایی دارااست که در پروژه آخرین شما حضور دارا‌هستند و نیاز به ریدو (Redo) را در کد از در میان میبرد. لذا می توانید به شدت روند را بی آلایش‌سازی نمائید و در حین صرفه‌جویی فرمایید. از همگی بهتر دانلود آن تحت عنوان بخشی از تکان اوپن طراحی صفحه مجانی می باشد.

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 12

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 190
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 25
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 64
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 94
 • بازدید ماه : 462
 • بازدید سال : 1612
 • بازدید کلی : 2144
 • کدهای اختصاصی