close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
کسب درآمد اینترنتی
تبلیغات پاپ آپ
loading...
YourAds Here YourAds Here

مرجع مقالات رسمی طراحی سایت

بازدید : 12
دوشنبه 23 ارديبهشت 1398 زمان : 12:08

آيا تا بحال به اين نكته توجه كرده‌ايد كه رنگ‌بندي در هر چيزي چه تاثيري مي تواند بر روي بيننده داشته باشد؟ يا اينكه هر رنگ چه احساسي را به بيننده القا كرده و يا چه پيامي را به مخاطب مي‌رساند؟ آيا تاكنون به اين زمینه پي برده‌ايد كه رنگ‌ها كاملا با احساسات در ارتباطند و با ديدن هر شيء، پيامي كه رنگ آن به ضمير ناخودآگاه ما مي‌رساند، منجر بروز احساسات مختلفي از قبيل شادي، غم، آرامش، هيجان، ترس، امنيت، اطمينان و … در ما مي‌شود؟ توجه به اين نكته كه در وب‌سايت بايد از چه تركيب رنگي براي جذب مخاطب و ايجاد فضاي موردنظر، به کارگیری كنيم، بسيار حائز اهميت میباشد .
براي درك بيشتر اين موضوع بد نيست به تعدادی قضیه از تحقيقات روانشناسان در زمينه تاثير رنگ‌ها توجه كنيد:
- رنگ‌ها تاثير زيادي روي احساسات بيننده در ٩۰ ثانيه اولیه ديدن مي‌گذارند .- اثر رنگ مي‌تواند بيننده را ترغيب به خريد يك مال از شما كند .- رنگ‌ها رفتار ما را در برابر يك زمینه تنها تشديد نمي‌كنند، بلكه اثر خویش را كاملا در خلق و خوی ما نشان مي‌دهند .- يك رنگ در فرهنگ‌ها و مناطق متعدد تاثير متفاوتي دارااست .- هر رنگ به تنهايي يك پيام منحصر به فرد به دیده بيننده مي‌فرستد .

طراحی سایت در مشهد

به عهدوپیمان مك‌لوهان، رسانه همان پيام می‌باشد . همان طور كه در مديريت نوين، متدي به عنوان بهترين شيوه مديريت در كار وجود ندارد، تركيب و هماهنگي و استقرار يك نظام در رنگ‌بندي صفحه ها اینترنت نيز، چنين رويكردي دارد . تجربه، دانش و هنر طراح اینترنت می باشد كه سايتي را براي ما دیدنی و قابل اطمينان و سايتي ديگر را سرد و غير قابل اطمينان مي‌كند . يكي از اصول بسيار مهم و كليدي در طراحي صفحه ها وب، توجه به اصل رنگ‌بندي صفحات و به کارگیری از رنگ‌هاي مكمل و تركيبي مطلوبي می‌باشد كه كاربران بتوانند بر پایه اصل سهولت و جذابيت صفحه، به مشاهده مطالب آن بپردازند . اين كه چه رنگي متناسب سايت‌هاي اینترنت است، پرسشي است كه كارشناسان وب، جواب جامع و كاملي براي آن ارايه نكرده‌اند، متخصصات طراحي اینترنت نيز بيشتر روي زيباسازي وب‌سايت تمركز نموده و كمتر به مسئله روانشناسي رنگ‌ها در طراحي سايت، توجه كرده‌اند .

بنابراين يك مدير بر شالوده سياست‌هايي كه براي جذب مخاطب و ايجاد فضاي اطمينان در وب‌سايت دنبال مي‌كند، بايد با كمي آگاهي در مسئله روانشناسي رنگ‌ها و تاثير هر رنگ در مخاطب، خط‌مشي طراح اینترنت را در رنگ‌بندي صفحه ها متفاوت وب‌سايت معین كند . در رنگ‌بندي يك صفحه، بايد به اين مسئله اعتنا شود كه اين رنگ قرار می باشد در چه صفحه‌اي و با چه موضوعي به كار رود . يعني اصل اعتنا به عملكرد و محوريت سايت، در رنگ‌بندي مطالب اصلی میباشد . به عنوان مثال سايت‌هاي دولتي و به طور كل، سايت‌هايي با بازديدكننده بسيار بالا، معمولا از رنگ سفيد براي زمينه صفحات و رنگ آبي براي لينك‌هاي برگه و رنگ بنفش براي لينك‌هاي مشاهده شده به کار گیری مي‌كنند .

سايت‌هايي كه بيشتر جنبه شخصي دارند، از رنگ‌هاي مكمل به کار گیری مي‌كنند . برای مثال رنگ سبز برجسته در كنار سرمه‌اي، جذابيت خاصي به سايت‌هايي با قضیه بازرگاني مي‌دهد و يا در طراحي سايت‌هاي كودكان، از رنگ‌هاي خيلي خنده رو به کار گیری مي‌شود . سايتي نظیر ياهو كه روزمره ميليون‌ها مخاطب دارد و از صدها بخش متنوع تشكيل گردیده است، براي هر بخش خویش از يك چيدمان و رنگ‌بندي خاصي در طراحي صفحه های اكتيو، استفاده كرده میباشد . مثلا بخش كودكان ياهو با بخش بازرگاني آن بسيار گوناگون است . به هر حال توجه به كاركرد رنگ‌ها در طراحي صفحات وب از اهميت مهمي برخوردار هست . در ادامه مدل تاثير رواني هر رنگ در مخاطبان را از ديد روانشناسان بررسي مي‌كنيم .


سفيدنمايانگر صداقت، پاكيزگي، صميميت، ملايمت و معاصر بودن است . سفيد بهترين رنگ براي بك‌گراندهاي اینترنت میباشد . در تجارت سفيد رنگ خستگي‌گير و انرژي‌بخش می باشد .

سياهاشاره دارد به ظرافت، قدرت، دليري، شهامت، فريبندگي، شيطان، مهارت . مشكي براي رنگ نوشته روي يك پس زمينه روشن ايده‌آل هست . اين نكته را نيز موردنظر داشته باشيد كه رنگ سياه به تیتر رنگ پس‌زمينه دیده را خسته مي‌كند .

قرمزنمايانگر توانايي، هيجان، احساسات شديد، سرعت، خطر و تهاجم میباشد . اين رنگ از بيننده دقت به خود را طلب مي‌كند . در تجارت به معني وام و بدهي هست . اين رنگ شديدترين رنگ شم است و ضربان قلب و تنفس را تسريع مي‌كند .

آبيالقاكننده امنيت، اعتماد، مسئوليت‌پذيري، سرما، ايمان، وفاداري، وابستگي و جاه و جلال میباشد . آبي دومين رنگ عوام‌پسند و در تجارت به معناي ضمانت مالي هست .

سبزنشانگر تندرستي، فراواني، حاصل‌خيزي، آزادي، شفا و بهبودي، طبيعت، پيشرفت، حسادت و خونسردي است . اين رنگ در چشم‌ها راحت‌تر از کلیه رنگ‌ها ديده مي‌شود و در تجارت بيانگر رده و ثروت هست .

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 12

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 168
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 44
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 0
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 72
 • بازدید ماه : 79
 • بازدید سال : 964
 • بازدید کلی : 1496
 • کدهای اختصاصی